01 Ekim 2020 Perşembe

Salih Güzel basın mensupları ile bir araya geldi

salih-guzel-basin-mensuplari-ile-bir-araya-geldi-

Salih Güzel, basın mensupları ile bir araya geldi. Samimi açıklamalarda bulunan Güzel, 'Siyaset ben değil, biz hırsıyla yapılmalıdır' dedi.
07 Kasım 2013 Perşembe 21:13

 AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel, basın mensupları ile buluştu. Emirgan Korusu Sarı Köşkte gerçekleşen toplantıda Salih Güzel önemli açıklamalarda bulundu. Kendisini Sarıyermilliyetçisi olarak tanımlayan Güzel, “Hepimiz farklı yerlerden gelip bu güzel beldenin güzelliklerini yaşıyoruz. Ben ve ailem de Sivas’tan geldik, eşim ise Karadenizli. Tüm bu alt kimlik ve aidiyet duygularımı yitirmememe rağmen bir üst kimlik olarak tam bir Sarıyer milliyetçisiyim” diye konuştu.

“SİYASET BEN DEĞİL, BİZ HIRSIYLA YAPILMALI”
Siyaseti, bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü ifade eden AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel, siyasetin iddialı olmayı gerektirdiğini ifade ederken, “Siyaset ben değil, biz hırsıyla yapılmalıdır” dedi. Siyasetin kendince olmazsa olmazlarını sıralayan Salih Güzel, “Hedefi olmalı, dinamik ve statikleri iyi belirlenmeli, bir hafızaya ve vicdana sahip olmalı, kendin için değil başkaları için yapılmalı, empati yapılmalı, kişilere veya kurumlara özel değil, herkesin başkanı olunmalıdır” dedi.

“YAŞAM DOSTU ÇEVRECİ BİR SARIYER”
Sarıyer’e dair projelerine değinen Güzel, “Sarıyer’i yaşam dostu çevreci bir ilçe haline getireceğiz” dedi. Bugüne dek Sarıyer’in olmazsa olmazı olan konularla ilgili birçok proje yapıldığını fakat hiçbirinin hayata geçirilmediğinin altını çizen Güzel, öncelikli hedeflerinin bu projeleri tamamlamak olduğunu söyledi. Güzel sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Sarıyer’de 9 üniversite var. Bir kere bu gençliğin dinamizminden istifade etmemiz gerekir. Bu gençler veSarıyerli gençlerin de spora olan düşkünlüğü meşhurdur. Gençlerin sporun her alanında çalışmalar yapabilecekleri fiziki şartları hazırlamanın yanı sıra, kürekçilik, yelkencilik gibi çok özel projelerimiz var. Örneğin Kilyos, Kısırkaya, Gümüşdere sahilleri Türkiye’nin Çeşme ve Gökçeada gibi en fazla rüzgar alan yerlerinden. Yelkencilik ve rüzgar sörfü için ideal. Kürekçilik yapılabilecek Büyükdere, Tarabya, İstinye koylarımız var. Bunları değerlendirmeliyiz. Dalgıçlık ve sualtı sporlarıyla ilgili projelerimiz var. Tam bir doğa ve çevre kenti olan Sarıyer’in bu özellikleri ön plana çıkartacak, doğayla içiçe bir yaşamın temellerini atacağız. Mesela hafta sonları Belgrad ormanlarına gezi ve spor turlarımız olacak. Gümüşdere vs köylerimizdeki doğal üretim yapan çiftçimize ürün yetiştirmek ve satışı konularında destek ve pazarlama imkanları sunacağız. Ayrıca denizlerimizi temiz tutmaya kampanya ve çalışmalarla hem toplumda deniz bilinci oluşturacak, hem de deniz temizleme ekibi kurarak denizlerimize gereken hassasiyeti vereceğiz.”

SARIYER’E KİM HİZMET ETMİŞSE BAŞIMIZIN TACIDIR”
İbrahim Balcı gibi Sarıyer’e mal olmuş değerlerin, Sarıyerli gençlerle kültürel sohbetler yapabilecekleri Kültür Sanat Vapurlarımız olacağını ifade ederek, "Bu vapurlar kültür turizmimize de katkıda bulunacak" dedi.Göreve geldiğimiz takdirde mevcut belediyenin bu güne dek yaptığı işlere teşekkür edeceğini söyleyen Güzel, “Yarım kalan işleri tamamlayacağız. 2012’de tamamlanacağı sözü verilip de sadece hafriyatı yapılan Belediye Hizmet Binası da bunlardan biri. Belediye birimleri buraya taşındıktan sonra şimdiki hizmet binalarını plan ve program dâhilinde STK’lar ve Yerel Gazetelerin hizmetine vereceğiz. Partizanca bir yaklaşım içinde olmayıp, Ali Sandıkçı’dan Sedat Özsoy’a, Yusuf Tülün’den İhsan Yalçın ve Şükrü Genç’e kadar, bugüne dekSarıyer’e kim ne hizmet etmişse resimlerini asacağız. Amacımız Sarıyer’i yöneteniyle, hizmetiyle ve tüm değerleriyle kurumsal bir yapı haline büründürüp, marka haline getirmek” şeklinde konuştu.

“YEREL GAZETELER EN ÖNEMLİ STK KURULUŞLARIDIR”
Yerel Gazeteler bence en önemli STK’lardandır diyen Güzel, “Vatandaşın sesi, gözü kulağı olmak amacıyla yayın yapan, haksızlık karşısında gözünü budaktan esirgemeyen bir anlamda kamu görevi yapan gazetelerle birlikte hareket edeceğiz. Adımlar atarken projelerde STK’lar gibi sizlerin de birikiminize başvuracak, görüşlerinizi dikkate alacağız.” diye konuştu.“VATANDAŞIN ÜMİTLERİ SİYASİ MALZEME OLARAK KULLANILMASIN”
Sarıyerli Gazeteci Yazar Mustafa Balcı’nın “Sarıyer Belediye Başkanı oldunuz. İlk icraatınız ne olur” sorusunu hiç düşünmeden cevaplayan Salih Güzel, “Sarıyer’in en büyük problemlerinden biri de mülkiyet problemi. Bugüne dek maalesef vatandaşın bu ümitleri, siyasi malzeme olarak kullanılarak sömürüldü. Ben bir kere buna sonuna kadar karşıyım. Yani Tapu meselesi üzerinden siyasi propaganda yapmayacağım. Ama bu meseleyi çözmenin boynumuzun borcu olduğunun da idrakindeyim. Bu yüzden de Rabbim bu görevi bana nasip ederse, Belediye Başkanı olur olmaz Ankara’ya gideceğim. Gerekirse orada yatacağım ve meselenin çözümüne dair somut adımlar atılmadan dönmeyeceğim” dedi.

“KÜLTÜR SANAT VE SPOR, SİYASETTEN ARINMALI”
Toplantıya katılan diğer bir Gazeteci Yazar Tuncay Dağlı’nın “Kültür-Sanat etkinliklerinin siyasi bir etkinlik haline gelmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi” üzerine açıklamalarda bulunan Güzel şu şekilde konuştu:
“Kültür, sanat ve spor, hak ettiği şekilde evrensel görünümüne kavuşturulmalı. Belediyelerin bunu zaten yapması gereken bir faaliyet olarak değil de siyasi argüman olarak kullanmaya kalkması, vatandaş üzerinde siyasi bir algı oluşmasına neden olmakta. Böylelikle değil her kesimden sanatsever, o partinin üyelerinin bile, sanat olmaktan çıkıp zaruret gibi gördükleri sanatsal faaliyetlere ilgisi azalmakta. Salonlarda göstermelik insanlar, birim müdürleri ve kendi çalışanları yer almakta, hatta buna rağmen yine de boş salon ve koltuklara hitap edilmekte. Bunu aşmak için belediyenin değil, vatandaşın katkı ve katımını sağlayan etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu konuda da en büyük çözüm ortağımız siz basın mensuplarımız olacaksınız. Sanatı sanat için, sporu spor için yapacağız ve siyasetten arındıracağız, bunu da vatandaşa sizlerin aracılığıyla anlatacağız.”Salih Güzel’in açıkladığı diğer projelerin başlıkları şu şekilde oluştu:
Teleferik, seyir terasları, trafik eğitim pistleri, kreş şeklinde çalışacak çocuk bahçeleri, mikro kredi imkanları ile ev hanımlarına ekonomiye katkı imkanı, balıkçı barınakları, limanlar ve liman kafeler, yaban hayatını koruma projeleri ve yerli ürünlerin üretimine katkı olanakları. (İHA)Haber okunma sayısı: 1680

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sivaslilar-salih-bayraktar-dedi

Sivaslılar 'Salih Bayraktar' Dedi

17 Mart 2019 Pazar 15:46
genc-projelerini-acikliyor

Genç projelerini açıklıyor

17 Mart 2019 Pazar 15:44
bayraktardan-doktorlari-ziyaret

Bayraktar'dan Doktorları Ziyaret

14 Mart 2019 Perşembe 23:44
bakan-berat-albayrak-sariyerde

Bakan Berat Albayrak Sarıyer'de!

14 Mart 2019 Perşembe 23:21
sikayet-geldi

Şikayet geldi!

14 Mart 2019 Perşembe 23:12
taahhutname-imzaladilar

Taahhütname imzaladılar!

14 Mart 2019 Perşembe 23:05

ÜLKE GÜNDEMİ

İstanbul'a kar yağışı geliyor!

İstanbul için yeni bir kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteorolog Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesi hakkında flaş karar!

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce Meryem ve Melike Tahnal adlı anne ve kızın kaybolmasıyla ilgili devam

1 yaşında milyoner oldu!

Japonya'da doğuştan aslan yelesine benzeyen saçları sayesinde fenomen olan Chanco isimli bebek, oynadığı reklam

ABD konvoyu Nusaybin'den görüntülendi

ABD’nin Suriye'den çekilme kararı sonrası, bu akşam saatlerinde Mardin’in Nusaybin ilçesine sınır komşusu

Fatih'te korkutan yangın!

Fatih'te bir gecekonduda başlayan yangın, iki gecekonduya daha sıçradı. Alevli şekilde yanan evler, itfaiyenin

Aile içi cinayet!

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Sinan G. (25), ablası Suzan Keleş'i (28) tabancayla başından vurarak öldürdü.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL